2. kapitola - Viki to schytá

10. října 2010 v 10:56 | Lili |  Osud neexistuje
Tak tu máte další kapitolu, která je věnována všem mým věrným čtenářům, kterých je minimum,  snad se bude líbit a pište prosím komentáře ;-)Jednou, někdy v říjnu jsem seděla ve společenské místnosti a dělala úkoly. Sama. Tohle bylo už po několikáté, co se Viki vytratila, mě nechala samotnou a ani neřekla, kam jde. Zkoušela jsem se jí ptát, ale vždy mě jen odbyla větami typu, do toho ti nic není a podobně. A tak jsem přemluvila Reguluse, aby mi kluci půjčili plánek, který jsem si schovala pod učebnice a dělala jsem, že se učím. Jakmile Viki odešla, odnesla jsem učebnice do pokoje, vzala si neviditelný plášť a otevřela plánek. Viděla jsem ji, jak se motá po schodech a spěchá směrem nahoru, k Astronomické věži, takže jsem ho zavřela a šla za ní.
Viki tam jen tak seděla, vypadala poměrně zamyšleně a koukala ven, kde se pomalu stmívalo. Přišlo mi to divné, proč tu jen tak sedí, protože tohle Viki nikdy nedělala, vždycky byla hyperaktivní a jen tak sedět ji nebavilo, proto jsem se rozhodla tu zůstat a čekat, co se bude dít. Sedla jsem si na zem, opřela se o zeď a rozevřela plánek. Dole se hemžilo spousty jmen, společenské místnosti byly přeplněné, jelikož venku pršelo, ale co mě zaujalo, bylo to, že kousek od nás byl můj skvělý bratránek Scorpius a skoro to vypadalo, že se blíží k nám.
Myslela jsem si, že to je jen náhoda, ale ono ne. Scorpius přišel k Viki, objal ji kolem ramen a dal ji pusu na čelo.
"Zase pozdě," poznamenala Vik.
"Ono není zase tak lehké, projít celý hrad bez toho, aby mě někdo viděl."
"To je ta nevýhoda, mít kolej někde pod zemí."
"Ale alespoň nemusím chodit do té vaší dobrosrdečné koleje, kde se všichni zbožňují."
"A kde si vlastně nechal ty své dva poskoky?"
"Ty moc neprovokuj, co říká má drahá sestřenka na to, že se jí pořád ztrácíš?"
A takhle se ještě nějakou dobu pošťuchovali, ale já je moc nevnímala, snažila jsem se totiž pochopit skutečnost, že Viki chodí s mým bratrancem. Kdyby to byl alespoň někdo normální. Ne. Ona si musí vybrat zrovna Scorpiuse. Teď už chápu, proč se schovává, kdyby je někdo viděl pohromadě, byl by z toho hodně velký skandál. Ale alespoň mě tohle bude muset ještě vysvětlit.
Znovu se políbili, proto jsem se rozhodla je opustit, tohle byla scéna jak z nějakého mudlovského romantického filmu. Plánek jsem si rozhodla ještě ponechat, aby Reguluse náhodou nenapadlo se do něj kouknout, čímž by zjistil tuto neblahou novinku a šla jsem do pokoje, kde jsem se jen tak rozvalila na posteli a čekala, až se Viki uráčí vrátit. A že ji to trvalo. Skoro půl hodiny mě tam nechala tak ležet a koukat do blba.
"Ahoj, jak ses měla odpoledne?" Řekla jsem jí, když přišla.
"Dobře, co ty, že se tak najednou ptáš?"
"Co jsi myslela tím, když jsi tenkrát v Medovém ráji říkala, že Blackovi jsou opravdu hezcí?" Nechtělo se mi věřit tomu, co jsem před sebou viděla, ale Viki zrudla. V obličeji měla skoro stejnou barvu jako rajče, což u ní bylo opravdu neobvyklé, jelikož naše Viki, se nikdy nečervenala. Opravdu nikdy.
"No, víš, to byla jen taková sranda."
"A proto jsi byla dneska odpoledne se Scorpiusem na Astronomický věži?"
"Tys nás sledovala!"
"Ne, já chtěla jen zjistit, kam se moje nejlepší kámoška věčně ztrácí."
"Tak už to víš. Spokojená? Ale opovaž se to říct i někomu dalšímu." A s tímhle odešla. Nebo spíše práskla za sebou dveřmi a mě zase nechala ležet v posteli a zírat do blba. Potkala jsem ji až druhý den ráno, cestou na snídani.
"Vik, promiň, vždyť…"
"Ne, ty promiň, ale slib mi, že to nikomu neřekneš. Zatím."
"Jasně, jsme přece kamarádky."
A už bylo mezi námi zase vše v pohodě. A vzhledem k tomu, že se udělalo venku hezky a byla sobota, rozhodly jsme se jít na naše oblíbené místo k jezeru. Byla to taková schovaná jeskyně, kterou jsme objevili už v prvním ročníku. A jediná cesta, kterou jsme se mohly dostat dovnitř, byla přes vodopád, takže spoustu lidí ji jen tak přehlédlo a šlo dál, proto jsme si ji s Viki tak oblíbily. Nikdo nás nerušil, když jsme zrovna chtěly být sami.
Viki mi vyprávěla všechno, co bylo mezi ní a Scorpiusem. Začalo to, když jsme byli nakupovat na Příčné věci do školy a já jsem zůstala na chvíli sama s Jamesem v cukrárně, jelikož Viki mi šla ještě shánět dárek k narozkám a kluci taky někam odešly. Viki šla do Kratochvilných kejklí, ale pak také do uličky s věcmi potřebné k černé magii, protože prý čekala, jestli jim nepřišla jedna věc, kterou mi také chtěla dát k narozeninám, když tam potkala Scorpiuse, jak se svými kumpány vymýšlí, co udělat mému bratrovi, protože je už zase napálil, a to tím, že poslala Scorpiusovi zamilovaný dopis, jakoby od jedné holky ze Zmijozelu. A jelikož Viki už taky můj bratříček pěkně štval, rozhodla se Scorpiusovi pomoc a řekla mu, jak Regulus nesnáší hady.
Potom, když už jsme byli ve škole, ji chtěl Scorpius poděkovat, ale místo toho spolu strávili asi dvě hodiny a od té doby se tajně scházejí.
"Hele, Viki, nechceš napsat knížku?"
"Proč prosím tě?"
"No protože ty a Scorpius bysty byli jako Romeo a Julie." Viki jen protočila oči a nevšímala si mě. Nakonec jsem ji slíbila, že když bude chtít být se Scorpiusem, tak kdyby se po ní někdo ptal, něco si vymyslím, ale ona mi na oplátku vždy vše převypráví.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 wiik wiik | 10. října 2010 v 11:32 | Reagovat

super je pravda že ted když si to řekla mi to taky připomíná romea a julii ale to mi připomíná všechno co ti uděláš :D

2 B@rush B@rush | 10. října 2010 v 20:59 | Reagovat

"Ono není zase tak lehké, projít celý hrad bez toho, aby mě někdo viděl." - tak tahle věta mě dostala :-D

3 B@rush B@rush | 10. října 2010 v 21:00 | Reagovat

A ještě dodatek - to už tě to moje protáčení očí dostalo natolik, že už je i v povídce? :D

4 Lili Lili | Web | 10. října 2010 v 21:25 | Reagovat

no to se mi tam tak hodilo :D ale oči protáčím poslední dobou pořád já a všechny s tim štvu :D myslím, že v mých povídkách se ale hodně projevují převzatý věci z různých situací, tak až tam poznáš sebe, nediv se :D

5 Eva Eva | 12. října 2010 v 19:17 | Reagovat

Super, konečně sem se sem taky dostala... Hezká kapča, piš dál :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama