3. kapitola

25. října 2010 v 18:32 | Lili |  Osud neexistuje
Nezdá se vám to, opravdu jste se po dlouhé době zase dočkali. S touhle kapitolou nejsem moc spokojená, je taková divná, odstavce na sebe nenavazují, je o ničem, asi ji ještě předělám, tak zatím kritizujte, prosím :-)
Večer v jídelně nás čekalo nemalé překvapení, které začalo už tím, že když jsem vešla s Viki dovnitř, nebylo na stolech žádné jídlo a Brumbál stál u stolku, kde vždy měl svůj počáteční proslov.
"Nejdřív bych vám chtěl oznámit tu smutnou novinu, že Smrtijedům se podařilo dobýt školu v Krásnohůlkách a slečny teď nemají kam chodit do školy, proto jsem jim jako ředitel Bradavické školy nabídl, aby přijeli k nám. Věřím, že budete nadšeni jejich přítomností, především chlapci. Proto, nejdříve, než usedneme ke stolu s jídlem, přivítáme nově příchozí, ale ještě před tím bych vám chtěl oznámit, že jsme se s profesory dohodli, že bychom letos na počest návštěvy mohli uspořádat Vánoční ples. Proto prosím napište domů rodičům, ať víme, jestli se na prázdniny vůbec někdo bude vracet domů. A teď, povstaňte, ať náležitě přivítáme nově příchozí."
Podívala jsem se na Viki, ale v její tváři byl vidět údiv jako u všech ostatních. Smutně jsem pokrčila rameny a koukala jak do Velké síně, směrem k pátému volnému stolu proudí dav holek ve fialových oblečcích. To i snad Bradavice měly hezčí hábity.
Brumbál konečně naplnil stoly jídlem, které bylo opravdu velkolepé, jako vždy. Pustila jsem se s chutí do jídla a poslouchala debatu mezi Jamesem, Regulusem a Teddym o tom, která z nově příchozích je nejhezčí. Po chvíli se k nim připojila i Viki a začala jim nadšeně vyprávět o tom, že někde mezi nimi je i její sestřenice, která je poloviční víla. Vikiina máma, Fleur, byla poloviční víla, takže ve Viki ještě stále kolovali jejich geny a občas to bylo opravdu k nepřehlédnutí, proto jsem začala doufat, že ji náhodou nenapadne přestoupit k nim na školu, až se znovu odstěhují. Co bych tu já sama dělala?
Při večeři jsem si všimla, jak se Scorpius dívá na Viki a pořád jsem nedokázala pochopit, jak zrovna ti dva, se mohli dát dohromady? Weasleyová a Malfoy. Ale stejně jsem Viki i záviděla, všichni kluci se bavili o holkách z Krásnohůlek a pokukovali po nich, zatímco Scorpius měl oči jen pro ni.
Po večeři Brumbál navrhl, aby se někdo ujal holek a ukázal jim, kde jsou pokoje pro hosty, jenže vstala polovina velké síně, proto zvolil právě Viki a mě, že prý bychom si s nimi mohli dobře rozumět. Proč mi tohle propána dělá? To je prostě celý Brumbál. Viki samozřejmě nadšeně vyrazila, ale když viděla můj výraz, navrhla, že klidně může jít sama, ale to jsem nemohla dovolit. Radši přežiju i půl hodinovou společnost víl, než aby mi ji sebrali napořád.
V neděli jsme spaly až do oběda a pak se celý den flákaly. Viki navečer znovu zmizela, tak jsem ji nechala být a místo toho jsem se rozhodla taky napsat dopis domů (hlavně kvůli tomu, aby mi poslali plesové šaty od Billa a Fleur). První od začátku roku, ještěže máme s Regulusem naši vzornou sestřičku Monicu, která píše snad každý den.
V pondělí ráno jsem čekala, kdo všechno se z Krásnohůlských ukáže na formulích, ale překvapivě nikdo. Celý den bylo vyučování jako normálně, což mě poměrně zklamalo, až na obědě se rozneslo, že oni mají sebou vlastní učitele, takže ani na naše hodiny nebudou chodit. To by mě teda zajímalo, proč je sem vůbec Brumbál zval. Odpoledne jsme měli rodinnou výchovu s McGonagallovou, která byla vždy ve Velké síni, sešla se tam celá kolej a řešilo se spousty věcí, které by nikoho ani nenapadlo, že se budou v Bradavicíh probírat.
Po odpoledním vyučování z nějakého důvodu bylo spousty lidí okolo hlavní nástěnky, kvůli tomu, že se rozhodli opravdu znovu otevřít svůj soubojnický klub. S Viki jsme se samozřejmě zapsaly, a hned pak jsme si pročítali další věci, které přibyli ohledně plesu a také to, že James už zveřejnil, kdy bude konkurz do famfrtpálového týmu.
U nástěnky jsme se bohužel potkaly i s Vikiinou sestřenicí Carolinou z Krásnohůlek a ty dvě si začaly hned povídat, proto jsem je tam radši nechala a vypařila jsem se za Teddym, který e tu zrovna motal taky sám. Kluci nejspíše vyváděli zase nějaké pitomosti a on je kryl. Občas mi ho bylo i líto, jelikož to většinou odnesl s nimi, ale byl to právě on, kdo jim vždy domlouval, aby toho nechali. Hrozně připomínal svého tátu za doby Pobertů. To ostatně my všichni, jak ráda říkala má máma. A také Brumbál, který doufá, že už nebudeme mít moc dětí, protože na potřetí Poberty ve školy by už taky nemusel přežít. Ale stejně je vždy vidět v jeho očích jiskřička pobavení a pochopení, když vidí, jak spolu blbneme, nebo znovu, a znovu štveme Filche se Snapem.
Mé rozumování mi připomnělo, že vlastně s Viki máme jít ke Snapovi třídit zkumavky s přísadami za to, že jsme mu v kabinetu udělaly "menší" potopu. A to jsme jen zkoušely nové kouzlo z rodinné výchovy, které mělo vytřít a uklidit podlahu, protože když jsme tam byly naposled, měl tam opravdu bordel. Jenže se nám to trochu vymklo z rukou, a vody tam bylo více než dost.
Rychle jsme seběhly schody do sklepení a než jsme zaklepaly na dveře, koukla se Viki na hodinky. Za minutu osm. Což byl opravdu úspěch, my dvě jsme jednou přišly i přesně. Zaklepaly jsme a čekaly, co se bude dít, ale nikdo neotvíral. Počkaly jsme pár minut a pak se rychle vypařily, kdyby náhodou přišel, ale před tím jsme na dveře nalepily cedulku s nápisem: Byl jsem tu, Fantomas. Což jsem viděla v nějakým mudlovským filmu, nebo jak tomu říkají.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 wiik wiik | 25. října 2010 v 19:13 | Reagovat

Oh jak romantické u přostřed kamarádské a na konci nostalgické málem jsem se rozrečela. :D ne celou dobu jsem se smála ale byla to dobrá kapitola a ani jsem si nevšimla že by na sebe odstavce nenavazovali.

2 Fantomas Fantomas | 25. října 2010 v 19:13 | Reagovat

Byl jsem tu.

3 B@rush B@rush | 26. října 2010 v 19:54 | Reagovat

Taky by se mi líbilo, aby k nám do školy přišli smrtijedi a my museli do Petrovic :) Ale ty oblečky bych mít nemusela xD

4 Eva Eva | 28. října 2010 v 18:15 | Reagovat

:D náhodou fialová pořád lepší než černá... A toho že ty odstavce nenavazovali sem si taky nevšimla

5 wiik wiik | 28. října 2010 v 18:33 | Reagovat

černá je lepší ale ztluštuje :D

6 Lili Lili | Web | 28. října 2010 v 19:00 | Reagovat

[5]: černá zhubeňuje ty trdlo :-*

jinak děkuju za komentáře, mám vás ráda :-*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama