11. kapitola - Nic a n-u-d-a.

31. prosince 2010 v 18:45 | Lili |  Osud neexistuje
Tak tu máte poslední kapitolu v tomto roce ;-) Užijte si jí a také si užjte oslavy nového roku! :-)


V neděli jsem se rozhodla alespoň trochu učit na test z dějin a věštění, který jsem nepsala a jelikož James teď z nějakého důvodu (ne, že bych neměla nápady proč) byl stále se mnou, rozhodl se, že mi pomůže. Nakonec jsme však skončili u toho, jak jsme si předvídali společnou budoucnost ze čtverečků čokolády z kuchyně. Celou dobu jsme trávili ve společenské místnosti, jelikož tam skoro nikdo nebyl a nějak se nám ani nikam nechtělo, když k nám odpoledne přišla Vik.
"Vy jste poslední dobou jak dvě hrdličky, nechcete toho na chvíli nechat. Já se n-u-d-i-m." Bylo mi jasné, že jen provokuje, jelikož celou dobu, co tu nebyla, byl téměř určitě pryč i Scorpius, jenže James to nevěděl.
"Tak si taky někoho najdi, ty jedna hrdličko," řekl naoko naštvaně. Viki na něj vyplázla jazyk a někam odešla.
"Nezdá se ti poslední dobou nějaká divná?" Obrátil se James na mě.
"Všechno a všichni jsou divní," řekla jsem mu a polibkem ho donutila nechat učení. Když jsme toho nechali, uklidila jsem jednoduchým kouzlem to, co tam po nás zbylo a šli jsme společně na večeři, kde už byla Vik, která se bavila sice s Regulusem, ale přitom jsem si všimla, že na sebe se Scorpiusem mrkají a nějak se dorozumívají. Jestli to takhle půjde dál, bude o nich za chvíli vědět celá škola, jelikož na opatrnosti si záležet opravdu nedali.
Večer jsem se Vik ptala, co celý den dělala, a to jsem udělala velkou chybu. Nejdříve jsem musela poslouchat ódy na Scorpiuse a poté jsem se dozvěděla, jak to vypadá v kočáře holek z Krásnohůlek, který je opatřen kouzlem, takže je v podstatě "nafukovací" a vejde se tam vše, co chcete. Vypadala tak nadšeně, že jsem se skoro znovu začínala bát, aby nepřešla k nim na školu.
V pondělí jsem zkoušky tak nějak zvládla a pak jsem po zdlouhavé hodině formulí šla na obranu proti černé magii s Lupinem, který se mě ještě jednou pro jistotu zeptal, jestli mi je opravdu dobře. Chudák. Asi se opravdu lekl. Ale to nemění nic na tom, že mě štve to, že už to určitě ví i táta s mámou. Vlastně se divím, že mi ještě nepřišla žádná sova. Po obraně měla celá naše kolej rodinnou výchovu, což bylo super, jelikož jsem viděla Jamese a mě se začínalo líbit to, jak se o mě stará. Jako teď. Seděl vedle mě, ruku položenou kolem mých ramen a já si o něj opřela hlavu. Taková rodinná idylka. Až na to, že jsme se zrovna učili nějaká kouzla na vaření, které jsme si oba vyzkoušeli a usoudili jsme, že si nejspíš, jestli někdy budeme žít spolu, budeme muset najmout nějakou hospodyňku. Přeci jen otrávit jsme se ani jeden nechtěl. I Viki dneska měla nějak moc dobrou náladu, takže se nám ani nesmála a bavila se tam s nějakou holkou a Teddym. McGonagallová si sice dokázala zjednat pořádek, ale ani jí se nedařilo udržet celou kolej v klidu a ticho, proto se Velkou síní rozléhala směsice hlasů, která utichala jen tehdy, když přišel někdo na návštěvu jako dnes. Byla tu nějaká paní, která se zaobírala zkoumáním kouzel z černé magie a jejich původem. Sice to moc nesedělo k tomu, jaká kouzla jsme se učili před chvílí, ale to nevadilo. Bylo vtipné pozorovat, jak celý sál utichnul, což nebylo jen kvůli tomu, že je to zajímalo, ale také proto, že z té ženské, co tu byla, doslova čišela autorita. A mě připomínala někoho z mého cestování časem, i když jsem vůbec nemohla přijít na to, koho.
Její vyprávění mě po chvíli omrzelo, tak jsem se začala zaobírat svými vzpomínkami z návštěvy Bradavic z doby studia Siriuse. Přehrávala jsem si to celé stále od začátku, ale pořád mi tam něco nesedělo. Třeba to, kde se tam vzala Jessica, když o ní nikde jinde, kromě školních zápisů není ani zmínka. Když mě něco napadlo. Mohli bychom navštívit Filchovi záznamy o školních trestech. Protože jestli chodila s tátou, nebyla žádný svatoušek a Filch si psal o každém, kdo u něj někdy byl.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 lucik-SB lucik-SB | Web | 31. prosince 2010 v 20:50 | Reagovat

Oceán štěstí, moře lásky, potok zdraví, pramínek naděje a jen kapičku zklamání. Šťastný nový rok 2011, spoustu přátel a žít život naplno přeje Lucik

2 wiik wiik | 1. ledna 2011 v 18:21 | Reagovat

Lili a James nádherný páreček jenom se vzít a mít děti a je to dokonalý :D a zase napínáš co? kdopak je ta paní co povídá o černý magii?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama