14. kapitola - Chci slyšet pravdu

18. ledna 2011 v 18:56 | Lili |  Osud neexistuje
Tahle kapitola je spíš taková ne nedůležitá, ale nestane se tam ani nic důležitého. Tak si jí prostě jen užijte ;)


Druhý den po škole jsem se vydala do Brumbálovy pracovny. Viki jsem namluvila, že mi není dobře a James momentálně byl někde pryč, tak jsem ho nechala být. Stoupla jsem si před kamenný chrlič, řekla heslo, které mi Brumbál dříve prozradil a stoupala jsem po schodech nahoru. Stále jsem ještě přemýšlela, jestli se nemám nakonec otočit a odejít, jenže jsem měla stále tu knihu, kterou mu potřebuju vrátit. Tak jsem se nakonec rozhoupala a zaklepala na dveře. Vešla jsem dovnitřkdy byl Brumbál, ale nejen on. Seděla tam ještě nějaká paní. Po chvíli jsem přišla na to, že právě ona nám tenkrát vyprávěla o černé magii.
"Dobrý den," pozdravila jsem je a podívala se tázavě na Brumbála, jenže než stačil něco říct, vložila se do toho ta neznámá paní.
"Ty jsi Lili Blacková, mám pravdu?"
Jo, ale jak mě znáte?" Zeptala jsem se tentokrát já a čekala, co odpoví, když se do toho vložil Brumbál.
"Nemůžete chvíli počkat, slečno Blacková?" Řekl a podivně na mě kývl hlavou. Co tohle zase je za jeho hru?
"To je v pořádku, já už stejně musím jít. Ráda jsem vás viděla, pane řiditele. A tebe ráda poznala, Lili," řekla neznámá s úsměvem na rtech a začala se oblékat.
"Já tebe taky, Je…," najednou se zarazil uprostřed slova a jen se usmál. Když odešla, zeptal se mě Brumbál, co potřebuji.
"Přišla jsem vám vrátit tu knihu. Docela se mi hodila, děkuju."
"Nemáš zač, ale jen proto tu nejsi, že ne?"
"No vlastně ne," řekla jsem poněkud zdráhavě.
"Tak si tu sedni a vezmi si sušenky, tady je čaj," začal Brumbál přívětivě jako vždy. "A proč si tedy doopravdy tady?" Pokračoval Brumbál.
"Když jste mě objevil v knihovně s Jamesem, hledala jsem opravdu tuto knihu, protože při zkouškách, kde si všichni mysleli, že jsem omdlela, jsem ve skutečnosti neomdlela. Já se v podstatě jen přemístila do jiné doby, jestli to je možné. Poprvé jsem byla v Bradavicíh, kde jsem viděla Jessicu Raddleovou se Siriusem. Nejdříve se jen líbali, pak se tam však objevil Snape a táta místo aby něco udělal, jak bylo jeho zvykem, odešel. A nakonec jsem ho sledovala až do knihovny, kde jsem si nejdříve myslela, že se učí, ale později jsem přišla na to, že čte knihu. Tu kterou jste mi půjčil a kde snad v jako jediné byla zmínka o Jessice." Na chvíli jsem se odmlčela a Brumbál se na mě zadíval. "Ale ani tak jsem se nedozvěděla nic kromě toho, že byla Raddleová. A pak, včera, jsem znovu odcestovala pryč, tentokrát jsem se objevila v bytě, kde bylo nějaké mimino, ze kterého skoro šel strach. Byl tam Lupin a ještě někdo. A Lupin řekl, že občas nechápe, na co Eva s Adamem mysleli. Pak tam vtrhli Smrtijedi, zabili Remusova společníka a já se začala přemísťovat. Ještě před tím jsem si však všimla fotky, která byla na parapetu. Byl na ní asi dvacetiletý kluk s holkou, která vypadala přesně jako já. A pak jsem už byla pryč," zakončila jsem své vyprávění. Chvíli tam bylo naprosté ticho a já začínala být nervózní. Čekala jsem, jestli mi Brumbál řekne, že jsem naprostý blázen, nebo mi řekne, ať si nevymýšlím, ale naštěstí mě po chvíli "probudil" z mého rozjímání.
"Daniel," řekl. Nechápavě jsem se na něj podívala, proto doplnil. "Daniel byl ten, koho zabili." No to mi teda pomohl.
"Ale já absolutně nevím, o čem mluvíte, nechcete mi to vysvětlit?"
"Obávám se, že nemůžu. Jediné, co můžu je, doporučit ti, abys napsala dopis svému otci. Třeba ti toho poví víc než já," řekl, ale netvářil se úplně nadšeně. Super, tak napíšu tátovi, ale čemu tohle pomůže. Ale jednu věc jsem se přeci jen dozvěděla. Nejsem blázen. Nebo ne úplně. Alespoň vím, že to, co se mi "zdá" je pravda. Ale ještě tu byla jedna věc. Na tu jsem chtěla znát odpověď co nejdřív a hlavně pravdivou.
"Ta paní, ta, která tu teď byla. Není to Jessica?"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 wiik wiik | 18. ledna 2011 v 19:05 | Reagovat

věta na co Adam a Eva mysleli zní dost srandovně :D jinak samozřejmě super super ale zdá se mi to něbo se ti kapitoly zkracují? :p a zase mě napínat co dělala Jessica u Brumbála??

2 hry-online-zdarma-superhry hry-online-zdarma-superhry | Web | 23. srpna 2011 v 23:00 | Reagovat

Chceš vyhrát super telefon Nokia E7? Podívej se na http://raketka.cz/soutez-o-telefon-nokia-e7 a hlasuj(zabere to max 1 minutku) :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama