16. kapitola - P-Ř-E-K-V-A-P-E-N-Í

30. ledna 2011 v 16:45 | Lili |  Osud neexistuje
Tahle kapitola se mi psala úplně sama, hlavně především proto, že se mám učit chemii. Tak si užijte tak, jako jsem si užívala já její psaní, snad se bude líbit ;-)


Z ledna se stal poměrně rychle únor a všichni se už začínali připravovat na NKÚ, které je čekaly za dva měsíce. Já ani Viki jsme z toho nebyly moc nadšené a přesto, že nás kluci stále popichovali, odkládaly jsme učení týden po týdnu, dál a dál. James si chudák zase musel zvyknout na to, že trávím víc času i s Vik, ale nevypadal, že by mu to zase tolik vadilo. Nakonec jsme oba přišli i na to, že takhle to je lepší, jelikož jsem se vždycky těšila víc, na to, až s ním budu moc být sama, když jsme se delší dobu neviděli. Viki se to se Scorpiusem teď poněkud zkomplikovalo, jelikož si jeho kamarádi všimli, že se někam ztrácí, takže se museli "vídat" daleko méně, což Vik štvalo, ale ne natolik, aby za ním jen tak přede všemi přišla.
Brácha na tom také nebyl zrovna nejlíp, jelikož holky z Krásnohůlek odjeli, nepřibyla žádná nová studentka a všechny holky už věděly, jaký je dokař, proto byl poslední dobou sám, ale nevypadal nějak moc nešťastně.
A co se týká posledního člena naší party oblíbené především u učitelů, Teddyho, když se ho někdo zeptal, co on a holky, vždy ho jen odbyl, nebo se vědoucně a přihlouple usmál. Načež jsme si odvodili, že někoho má, proto ho James s Regulusem konečně přestali párovat s Vik. No jo, kluci, co byste chtěli.
Sice tohle byla stále naše parta, kterou jsem měla ráda a se kterou jsem si užila spousty blbostí, postupem času a tím, jak jsme stárli, jsme se začali rozdělovat a každý už měl něco, co ostatní nevěděli a tak se z nás stali jen dobří kamarádi. Zjevně to bylo poznat, jelikož si i profesoři oddychli, že už se nemusí bát, co a kde na ně vybafne, jenže to ještě nevěděli, co já s Viki chystáme. Byl to náš dlouhodobější plán, který nám zabral spousty práce a hlavně musel být propracovaný, jelikož na jeho spuštění nebylo moc času.
O Vánocích se nám podařilo vyzdobit celou školu, což bylo super, ale teď už výzdoba zmizela a Bradavice vypadaly smutně a staře jako dřív. Proto jsme se je rozhodly trochu oživit. Slyšíte správně. Sice to už nebylo nic originálního, jenže s věkem se asi vytrácely i mozkové buňky a my nebyly schopné nic vymyslet, proto jsme se uchýlily k reservnímu řešení.
Nejdříve jsme se zabývaly tím nejlehčím, mezi co patřily třeba dlouhé tobogány na chodbách, abychom si alespoň cestu dolů mohli usnadnit. Chodby jsme začarovaly takovým kouzlem, kterým se vše připravilo, ale zůstalo to neodhalené tak, aby to nikdo nepoznal. Jediný, kdo to mohl vidět, byl Moody s jeho kouzelným okem, ale ten se snad do Bradavic v nejbližší době nechystal. Dále jsme vyzdobily společenské místnosti a pokoje, do kterých jsme se dostaly, různými barevnými závěsy, zmodernizovaly postele a vůbec vše, co se dalo. Další na řadě byly učebny, kde to bylo už poněkud těžší, jelikož většinou v nich studenti přebývali jen o hodinách, ale i tak se nám s Vik podařilo vykouzlit interaktivní tabule, v lektvarové učebně pod kotlíky oheň, který nikdy nedohoří, automatický třídič bylin a lektvarů a další vymoženosti, na které jsme jen přišli. (Hodně jsme se inspirovali i od Vikiiné sestřenice z Krásnohůlek, kde většinu těchto věcí mají už zavedenou.)
Na chodbách jsme svíčky nahradily normálními žárovkami, občas jsme vykouzlily třeba ledové kluziště nebo nějaké blbůstky, které zpříjemní cestu unavenému člověku (jako jsem například já :-P ), který se po odpolední výuce plouží unavení na svou kolej. V umývárně u Uršuly se udělala vířivka a bazén.
Ve Velké síni jsme vytvořily pásy na každém stole, po kterých jezdilo jídlo, které skřítci uvařili, ale jinak jsme ji zanechaly ve stejné podobě (kromě pár ozdob na stěnách), protože se to tam k Brumbálově kouzelné obloze hodilo.
Nejtěžším úkolem byly kabinety profesorů. Začalo se u Lupina, kterého jsem navštívila já s tím, že bych se ho mohla zeptat i na něco z mého cestování v čase, ale nakonec jsem si řekla, že lepších příležitostí ještě bude určitě hodně, proto jsem akorát splnila svůj úkol, když něco hledal ve skříni a nic víc neřešila.
Vik se postarala o kabinet Snapa, když ho údajně šla poprosit o radu s nějakým lektvarem, který si kvůli tomu i vymyslela. Nejdříve bylo vůbec nejtěžší, aby ji pustil dovnitř, ale kupodivu ani neměl moc řečí a pak, když se zabloumal nad obsahem toho lektvaru, podařilo se Vik nepozorovaně mávnout hůlkou. Ať už si toho všiml, nebo ne, nic neříkal. V jednu chvíli dokonce vypadal i spokojeně, že někdo projevuje zájem o lektvary, pak však, když si všiml, že to je zrovna Vik, byl to zase starý dobrý Snape.
Ani ředitelnu či skleníky jsme nevynechaly, protože to by pak ztratilo ten krásný efekt, ale les jsme pro jistotu nechaly být.
A po týdnech příprav nastal ten správný čas na spuštění našeho "překvapení". Zrovna celá škola seděla ve Velké síni na jídle, když tam vtrhnul Filche s paní Norrisovou a nadával na to, že si zase někdo hrál. Půlka školy se zastavila hned u dveří a s ohromenými výrazy koukali na to, co vidí. Za tohle jsme si s Vik musely pogratulovat. Nevěděly jsme, jak to celé vypadá odkryté, proto jsme se prodraly davem ke vchodu a zjistily, že to tu vypadá spíše jak v nějakém zábavním parku než ve škole. Pak jsem se podívala k profesorskému stolu. Brumbál, Lupin, dokonce i McGonagallová se usmívali, ale Snape tam nebyl. Zjevně šel zjistit, jak dopadl jeho kabinet. Vik se rozhodla využít všeho toho zmatku a i se Scorpiusem zmizela pryč. Profesoři to nechali dneska být, jelikož zřejmě pochopili, že to nemá cenu, když všichni běhali po chodbách a zjišťovali, jak to kde vypadá.
Po chvíli se vedle mě objevil James, objal mě kolem ramen a zašeptal: "Tak tohle se vám opravdu povedlo." A já byla spokojená, v jeho teplém a krásném objetí, kterého jsem se nikdy nechtěla vzdát. 
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 wiik wiik | 30. ledna 2011 v 18:40 | Reagovat

Tohle bylo opravdu milé překvapení. Taky bych chtěla umět kouzlit, ale trochu bych se bála vyzdobit naší školu aby se nerozpadla. Zajímalo by mě co vymyslely do Snapova kabinetu :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama